Excel Çözümleri

Videofon Raporlama Projesi

ETA ile entegre bir biçimde istenen kriterlere göre yıl bazında ve satıcı adına göre satış raporlarını almak üzere hazırlanmış bir projedir. VBA kodları ile ADO yöntemiyle SQL bağlantısı yapılarak ETA üzerinden veri çekerek istenen raporlamayı kolayca çıkarmaktadır. Yıllar bazında satış istatistiklerine ihtiyaç duyan Videoofon firması için geliştirilmiştir. Çalışmada satış başlangıç ve bitiş tarihleri girilerek filtre yapılabiliyor. Ayrıca 5 adet malzeme özel koduna göre de filtre yapılabilmektedir. Kullanıcı dostu sayılabilecek Excel sayfası arayüzü ile kullanıcı istediği filtreleri girer ve Raporu Güncelle butonunu tıklatır. Hepsi bu...

Aynı mantıkta, satışların etkilediği cari hesapların satış, tahsilat ve risk durumlarını da istenen tarih aralığına göre raporlar. Kullanıcı bu raporda da sadece tarih aralığı girer ve Güncelle butonunu tıklatır. Buna göre çıkan raporu kolayca analiz edebilir, yöneticilerine sunabilir.

Projenin İçeriği

  • Parametre sayfasından yapılan ayarlarla ETA programının veritabanı kısmı ile iletişime geçer.
  • Stok özel kodlarına göre filtreli raporlama;
  • İki tarih arası kritere göre raporlama;
  • Yıllara ve satıcı adlarına göre satış rakamlarını raporlama;
  • Satışlara göre carilerin güncel bakiyelerini, tahsilat durumlarını ve risklerini raporlama işlemleri yapar.Ekran Görüntüleri:

Videofon Raporlama
Videofon Raporlama